+48 508 111 323 bok@ksens.pl

Prezentacja 360 to sposób przedstawienia przedmiotu, który umożliwia oglądającemu go kontakt najbliższy realnemu.

Nie pozwala to wprawdzie na dotykanie obiektu czy np. powąchanie, ale pozostałe wrażenia są takie, jakby oglądany przedmiot był rzeczywiście w naszych rękach.

Prezentacja 360 jest rodzajem interaktywnej fotografii. Zdjęcia realnego przedmiotu i nowoczesne rozwiązania informatyczne tworzą obraz, który pozwala uzyskać ilość informacji o obiekcie bardzo bliską tej, jaką możemy zdobyć, widząc go np. w stacjonarnym sklepie.

Oglądając prezentację 360 przedmiotu mamy wrażenie jego obrotu. W jednym okienku płynnie wyświetlany jest obraz – tak jakbyśmy oglądali film, jednak prezentacja daje użytkownikowi większe możliwości: w dowolnym momencie możemy zwolnić tempo, a nawet zatrzymać ruch. Co więcej, możemy zrobić zbliżenie przedmiotu i przyjrzeć się jego najdrobniejszym detalom.

Taki sposób prezentowania przedmiotu pozwala na przekazanie potężnej dawki informacji o przedmiocie. Z tego powodu prezentacje 360 doskonale sprawdzają się w wirtualnej rzeczywistości, szczególnie w branży e-commerce.  Możliwość dokładnego obejrzenia przedmiotu nie tylko ułatwia klientom podjęcie decyzji zakupowych, ale także zmniejsza ilość zwrotów zakupionych towarów.  Prezentacje 360 to także nieoceniony kontent dla serwisów opiniotwórczych, mediów społecznościowych i blogów.

Prezentacje 360 są także szczególnie polecane w związku ze zmieniającymi się trendami w korzystaniu z Internetu na korzyść urządzeń mobilnych. Prezentacje te doskonale wyglądają na tabletach z systemem operacyjnym iOS (ipad) lub Android  i wyświetlają się lepiej niż klasyczne fotografie.

 

Jak powstaje prezentacja 360?

Fotografowany przedmiot należy umieścić na specjalnym talerzu obrotowym (lub platformie) tak, aby możliwe było wykonanie serii zdjęć, które po złożeniu w całość stworzą wrażenie realnego ruchu. Potrzebne jest również odpowiednie tło i oświetlenie. Optymalnie aparat powinien wykonać zdjęcia w przynajmniej 3 osiach. W ten sposób uzyskujemy materiał zdjęciowy.

Wykonane zdjęcia należy załadować do programu tworzącego prezentacje 360, który umożliwi nam ustawienie animacji, prędkości obrotów, wielkości powiększania i innych parametrów.
Oczywiście jest możliwe wykonanie prezentacji 360 samodzielnie, jednakże do tego potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie. Znacznie łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych prezentacji, które można znaleźć w serwisie www.market360.co