+48 508 111 323 bok@ksens.pl

Wybór sposobu pozyskania profesjonalnej prezentacji 360 zależy przede wszystkim od naszych potrzeb, ale i środków, które zdecydujemy się na ten cel przeznaczyć.

Samodzielne przygotowanie prezentacji
Jeśli zdecydujemy, że prezentacje przygotowywać samodzielnie, potrzebny nam będzie sprzęt. Potrzebna nam będzie platforma obrotowa (obrotnica). Do fotografowania małych przedmiotów wystarczy manualny talerz obrotowy, jednak większe gabaryty będą już wymagały w pełni profesjonalnego i zautomatyzowanego sprzętu – platformy automatycznej 360.
Oprócz obrotnicy będziemy potrzebowali tła i oświetlenia. Tu także możemy wybierać spośród rozwiązań półprofesjonalnych i profesjonalnych. Do przygotowania materiału zdjęciowego do prezentacji małych przedmiotów wystarczy tło fotograficzne i minimum 4 lampy światła stałego. Jednak owo minimum nie gwarantuje nam najwyższej jakości. W przypadku rozwiązań półprofesjonalnych, a więc tańszych, najprawdopodobniej czeka nas również zakup oprogramowania, które umożliwi nam przygotowanie materiału fotograficznego i złożenie prezentacji. Oczywiście potrzebny będzie również aparat fotograficzny, ale kosztów zakupu tego urządzenia nie będziemy tutaj podawać.
Koszt zakupu półprofesjonalnych rozwiązań i podstawowego oprogramowania (które nie gwarantują najlepszego efektu) to od trzy do pięciu tysięcy złotych. Jeśli zdecydujemy się na sięgnięcie po w pełni profesjonalny sprzęt, musimy być przygotowani na kwoty od ośmiu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy czym owe kwoty nie uwzględniają profesjonalnej obsługi owego sprzętu.

Prezentacja „na miarę”
Jeśli brak nam wiedzy, doświadczenia i sprzętu, możemy się zdecydować na zamówienie wykonania prezentacji w firmie, która się tym zajmuje. Koszty wykonania prezentacji 360 jednego przedmiotu to kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Zamawiając prezentacje po raz pierwszy, nie możemy być pewni efektu. Ponadto musimy pamiętać o tym, że musimy przedmiot bądź przedmioty dostarczyć do fotografa. Po sesji zdjęciowej potrzebny jest czas na to, aby materiał fotograficzny opracować i złożyć z niego prezentację 360.

Gotowe prezentacje z platformy
Potrzebujesz prezentacji natychmiast i chcesz ją wdrożyć szybko i bez najmniejszych problemów, skorzystaj z banku gotowych prezentacji 360 – Market360. Obecnie na platformie znajduje się ponad 1000 gotowych prezentacji, ta liczba sukcesywnie rośnie, ponieważ dodawane są nowe przedmioty. Koszt pobrania prezentacji to maksymalnie 5$. Wśród nich znajdziesz wiele przedmiotów promowanych, których prezentacje są całkowicie bezpłatne. Prezentacja może być pobrana przez zarejestrowanego użytkownika. Założenie konta w Market 360 jest całkowicie bezpłatne.
Ten sposób pozyskania prezentacji 360 ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Po pierwsze koszt jest naprawdę niewielki, ponadto zanim podejmiesz decyzję o zakupie, możesz dokładnie obejrzeć to, za co płacisz. Co więcej po pobraniu prezentacji masz do niej natychmiastowy dostęp, nie musisz wysyłać przedmiotów do fotografa, czekać na zdjęcia i na przygotowanie gotowego produktu. Po prostu pobierasz i już możesz instalować ją na swojej stronie. Sam proces implementowania jest prosty i intuicyjny. Na platformie masz dostęp do narzędzi, które ułatwią ci to zadanie: wtyczki, poradniki i samouczki.