+48 508 111 323 bok@ksens.pl

Dość często zdarzają nam się zlecenia na fotografię lub 360 produktów dużych i ciężkich.
Tego typu towary są trudne w transporcie, wymagają przestrzeni do przechowania, kilku osób do obsługi – noszenia i ustawiania. Dlatego w pierwszej kolejności proponujemy naszym klientom przyjazd do ich lokalizacji. Czy to jest sklep czy też magazyn, zazwyczaj znajdzie się miejsce do zaaranżowania tymczasowego studia fotograficznego.

„…W naszym specjalistycznym samochodzie dostawczym mieścimy wszystko co jest potrzebne do jego ustawienia. Tło, lampy błyskowe, dyfuzory, zastawki, blendy, stoły obrotowe różnej wielkości no i oczywiście sprzęt komputerowy i fotograficzny. Rozstawienie całego studia wraz konfiguracją oświetlenia, tzw. czas przygotowawczy, zajmuje około dwóch godzin.”

W styczniu mieliśmy przyjemność realizować prezentacje 360 dla firmy Renesans Meble. Przedmiotem zdjęć były duże (bo nawet 3 metrowej długości) i ciężkie (ponad 100 kg) rozkładane kanapy z funkcją spania. Wielkość i ciężar to było największe wyzwanie. Platforma automatyczna wg specyfikacji producenta powinna udźwignąć ciężar do 150 kg. Niestety nie ma w wytycznych wzmianki o maksymalnym momencie obrotowym a ten w przypadku ciężkich i długich kanap jest spory. I niestety uszkodziliśmy na starcie mechanizm napędowy platformy, który nie wytrzymał seryjnego wprawiania w obrót i zatrzymywania ogromnej kanapy.

„…Na szczęście dysponowaliśmy jeszcze prostą platformą własnej konstrukcji i produkcji, która doskonale w tej sytuacji sobie poradziła. Za obrót i pozycjonowanie w tej platformie odpowiada … człowiek, mięśnie. I czasami takie najprostsze rozwiązania są najlepsze.”

 


To co właśnie czyni nas wyjątkowym, z czego jesteśmy dumni to, to że w naszej fotografii korzystamy z warsztatu. Tak, warsztatu mechanicznego. Tokarki, frezerki, spawarki, piły, młotki, wiertarki i wiele, wiele innych maszyn jest do naszej dyspozycji wraz z zapleczem konstrukcyjnym. W naszym arsenale jest wiele narzędzi, rozwiązań, które powstały specjalnie pod naszej potrzeby. I o ile w fotografii tradycyjnej nie miałoby to większego znaczenia, o tyle przy prezentacjach 360 dodatkowe akcesoria są niezbędne do realizacji niektórych zleceń. Jeszcze więcej unikalnych systemów mamy skonstruowanych pod potrzeby realizacji filmowych i nie są to proste, garażowe, wykonane ze sklejki akcesoria, tylko solidne, wykonane z aluminium lub stali przemyślane konstrukcje.

„…Przy prezentacjach 360 dodatkowe akcesoria są niezbędne do realizacji niektórych zleceń. W naszym arsenale jest wiele narzędzi, rozwiązań, które powstały specjalnie pod naszej potrzeby.”

Sesja 360 siedmiu kanap została zakończona w jeden dzień. Klient praktycznie nie odczuł naszej obecności, nie musiał wynajmować tira i wózka widłowego do transportu, nie narażał przedmiotów na uszkodzenia, nie ponosił ryzyka. Teraz czeka nas trochę pracy w studiu przy obróbce, bo przedmiot na każdym zdjęciu jest wycinany z tła. Dzięki temu zabiegowi, a nie przepalaniu mocnym światłem tła, osiągamy najlepsze efekty. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że każda z prezentacji 360 jest również animacją pokazującą jak łóżko się rozkłada. W ten sposób każdy użytkownik, odwiedzający stronę firmy Renesans Meble, bardzo szybko zobaczy i zrozumie zasadę działania unikalnego i wygodnego sytemu transformacji kanapy w łóżko. Inwestycja z takiej sesji fotograficznej zwróci się bardzo szybko.